UA-64346265-2
TRABZON BAKKALIM İNDİRİMLERİ
Ekim ayı indirimlerimiz 15-25 Ekim tarihlerinde Trabzon Bakkalım Şubelerinde Bakkalınız size yeter...
TRABZON BAKKALIM İNDİRİMLERİ

ZİNCİR MAĞAZALARIN ZARARLARI

ZİNCİR MAĞAZALARIN ZARARLARI

Bakkalların Kurtuluşu’ ile ilgili haberin Akşam Gazetesi’nde yayınlanmasının ardından birçok oda başkanının kendisini aradığını da ifade eden Oda Başkanı Başaran Maraba, “Çok sayıda ilde bu çalışmanın uygulanması düşünülüyor.Projenin ülke genelinde hayata geçmesi ile bakkalların cirosu artacak, binlerce insan işsiz kalmaktan kurtulacak. Bu sayede üçüncü aşama olan Üst Alım Merkezi’ni kurmak daha kolay olacak” dedi.
Süper marketlere karşı can çekişen bakkallara hayat veren Bakkalım A.Ş., üçüncü aşamada çok daha büyük düşünüyor.
Trabzonlu kahraman bakkallar süper marketlere karşı birleşip meydan okuyor. Trabzon Bakkallar ve Sebzeciler Esnaf Odası Başkanı Başaran Maraba ise hedefi büyütüp, “Şu anda sadece Trabzon’daki bakkallara toptan mal alıyoruz. Ama bunu ülke genelinde bir merkezde toplarsak fiyatlar çok daha aşağılara düşecek, bunun için Üst Alım Merkezi kurmayı planlıyoruz” dedi.
Bakkalım AŞ. ve Bizim Bakkal projelerinin ülke çapında ilgi gördüğüne de dikkat çeken Maraba, “Bursa, Adana, İzmir, İnegöl, Adapazarı, Eskişehir, Ankara ve Bolu odalarında bu projeler start aldı” dedi.
Federasyondan destek
Dev marketlerle rekabet edemeyip bir bir kapanan bakkallara ucuz ürün temin etmek için ilk önce Bakkalım A.Ş.’yi kuran Trabzon Bakkallar ve Sebzeciler Esnaf Odası, ikinci aşamada bu bakkalları modern bir görünüme kavuşturmak ve tabela-fiyat birlikteliği oluşturmak için Bizim Bakkal projesini geliştirmişti. Maraba, “Türkiye Bakkallar Federasyonu bize öncü olsa kısa sürede bunu başarabiliriz. Ama onlardan ne yazık ki şu ana kadar destek göremedik” dedi.

25 Mart 2017
281 kez görüntülendi